Jak wygląda praca z projektantem wnętrz

Moc projektu/ Marzec 31, 2019/ Porady/ 0Komentarze

Chodźcie, opowiem o tym jak ja to robię! 

My nigdy nie współpracowaliśmy z architektem, jak to wygląda, od czego zacząć i co będzie jak projekt się nam nie spodoba?

Tego typu pytania często dostaję na dzień dobry. Dziś postaram się rozwiać te wątpliwości. Zanim podejmiemy decyzję o współpracy zawsze zachęcam do niezobowiązującego spotkania. Ja zapoznaję się z oczekiwaniami potencjalnych klientów, oni sprawdzają czy jestem odpowiednią osobą, taką której chcą powierzyć wnętrze. Dyskutujemy o tym co można i co warto zrobić w zastanej przestrzeni, na których elementach możemy zaoszczędzić a na których nie powinniśmy tego robić. Omawiamy oczekiwania inwestorów, przeglądamy inspiracje, wspólnie szukamy najlepszy rozwiązań funkcjonalnych i kolorystycznych.

Po podjęciu decyzji o współpracy zaczynamy pracę nad projektem.

Pierwszy etap – inwentaryzacja wnętrza w naturze, o ile to możliwe. Na jej podstawie powstaje bryła 3D wnętrza i pierwsze układy funkcjonalne. Dostosowujemy je do potrzeb i wybieramy najkorzystniejszy. Dalej zajmujemy się doborem materiałów wykończeniowych i kolorystyki. Jeśli jest taka potrzeba odwiedzamy sklepy, omawiając asortyment i dopasowując do wnętrza „na żywo”. Dysponuję dużą ilością próbników różnych materiałów, co umożliwia częściowy wybór elementów wyposażenia na budowie. Pracujemy w pliku 3D, który udostępniam tak by inwestor mógł spokojnie przyjrzeć się wszystkiemu w domu, na swoim komputerze bądź smartfonie. Po przejściu etapu projektowego i zaakceptowaniu koncepcji powstaje dokumentacja techniczna.

Efektem naszej współpracy jest kompleksowy projekt wnętrza. Składa się on z 4 części:

  • rysunki techniczne – to część dzięki której, wykonawcy bezproblemowo zrealizują inwestycję. W tym miejscu znajdziemy rysunki posadzek, sufitów, elektryki, hydrauliki, c.o., rozwinięcia ścian, schematy ułożenia płytek, sztukaterii i rysunki wszelkich detali budowlanych.
  • projekt mebli – jeśli aranżacja zakłada projekt indywidualnych mebli na zamówienie ich szczegółowe rysunki znajdą się właśnie tutaj. Dokumentacja zawiera szczegóły rysunkowe dotyczące m.in. sposobu otwierania szafek, wybranych materiałów, wyglądu wnętrza szaf.
  • wizualizacje – efekt wizualny pracy nad projektem. Najczęściej są to dwa widoki każdego pomieszczenia przedstawiające koncepcję kolorystyczną i materiałową wnętrza.
  • specyfikacja wyposażenia – w tej części znajdziemy zestawienie wybranych elementów wykończenia. Jest to tabela zawierająca spis przedmiotów z linkami bądź odnośnikami do sklepów, podliczoną ilością oraz ceną materiałów.

Zakończenie projektu to nie zakończenie naszej współpracy!

Na każdym rysunku wchodzącym w skład dokumentacji podaję swoje dane kontaktowe, tak by wykonawcy w razie jakichkolwiek wątpliwości mogli o wszystko dopytać. Jeśli jest potrzeba, przyjeżdżam na budowę i objaśniam fachowcom szczegółowe rozwiązania projektowe. Staram się maksymalnie ułatwić pracę nad realizacją tak by klienci mogli cieszyć się wymarzonym wnętrzem. 

Share this Post

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*